Przejdź do treści

Sebastian Dylnicki

mąż, ojciec dwóch córek i oddany służbie ewangelizacyjnej oraz innym formom działalności w Kościele.

Członek Szekinah – wspólnoty Bożej chwały i błogosławieństwa oraz wielokrotny uczestnik Rekolekcji Jezus żyje.

Sebastian Dylnicki Santo Subito

Aktor

Dyplomowany aktor scen muzycznych, którego pasja do teatru i muzyki trwa od 20 lat. Rozpoczął swoją pracę w Gliwickim Teatrze Muzycznym, z którym występował na największych salach w Polsce. Śpiewając w musicalach, zawędrował do berlińskiego Admiralspalast oraz Sali Kongresowej w Warszawie. Kreował postacie w takich perełkach musicalowych jak „Hair”, „Footloose”, „42 ulica” i „Zorba”.

Wszechstronność aktorska widoczna jest również w spektaklach operetkowych, gdzie kreował takie role jak Baron Karol Stefana Libenberg w operetce „Hrabina Marica”, postaci Sunny Hill oraz Bobbie Flips w operetce „Kwiat Hawaii”, czy też rola Hopkinsa w „Ptaszniku z Tyrolu”.

Do najważniejszych ról w jego karierze należą postać Ojca w megaprodukcji „Tarzan”, Wacław w musicalu „Pomsta”, Horacy w „Hamlecie”, Nygus w „Wesołej Wdówce”, Johnatan w „Miłość czyni cuda”. Szczególnie dumny jest z ról w spektaklach ewangelizacyjnych tj. „Santo Subito” oraz „Popiełuszko. Apostoł Nadziei”

W zawodzie aktora występował również w popularnych serialach, reklamach telewizyjnych oraz filmach offowych.   

Miłość czyni cuda Sebastian Dylnicki

Reżyser

Od 2013 roku, Sebastian Dylnicki pełnił funkcję dyrektora artystycznego Polskiego Teatru Historii (wcześniej Teatr Prowincja), gdzie kształtował repertuar teatru. Pierwszą reżyserią była operetka Statek Casablanca dla Teatru Muzycznego IWIA. Stworzył również inscenizację teatralną „Katyń …w tył głowy” i spektakle muzyczne tj. „Santo Subito”, „Paraklet” i „Popiełuszko. Apostoł Odwagi”.

Reżyserował adaptacje teatralne tj. „Zemsta” Aleksandra Fredry oraz „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza w Teatrze Współczesnym w Krakowie.

W swoim dorobku ma również spektakle edukacyjne tj. „Dzieci w Fabryce Czekolady” (przygotowywany w ramach warsztatów w MOK Orzesze) i „Uczyń mnie drzewem”.
Dla najmłodszego widza stworzył bajki „Czerwony Kapturek” oraz „Pagonek i Gusia (również jako słuchowisko). Na scenach muzycznych reżyserował również widowiska muzyczne oraz koncerty tj. „Imię Wolności” i „Chrzest 966. Źródło”. W branży filmowej odpowiadał za reżyserię filmów reklamowych.

Sebastian Dylnicki

Scenarzysta

Pasja, talent i oddanie dla sztuki teatralnej miała swoje ujście w napisanych scenariuszach i wykreowanych „światach” na deskach scenicznych. Współpracując z teatrami muzycznymi napisał oryginalne libretto do operetki w dwóch aktach „Statek Casablanca” oraz odpowiadał za adaptację scenariusza na potrzeby Teatru Castello do operetki „Zemsta Nietoperza”. Dla tego samego teatru napisał również scenariusz do koncertu o św. Janie Pawle II „Pontifex Maximus (Tej ziemi)”.

W Teatrze Współczesnym w Krakowie napisał adaptację „Zemsty” Aleksandra Fredry i „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Jest autorem scenariusza do spektaklu „Treny Jana Kochanowskiego”.
W Polskim Teatrze Historii napisał oryginalne sztuki „Apostoł Nadziei” i „Paraklet”. W ramach swoich działań ewangelizacyjnych pisał również teksty na konferencje i spotkania kościelne.
Służąc swoimi talentami Sebastian Dylnicki chce wzbogacać kulturę o wartości chrześcijańskie.  

Talent

„Albowiem każdemu, kto ma, będzie dodane, i obfitować będzie; ale temu, kto nie ma, nawet to, co ma, zostanie zabrane.”
[Mt 25, 29]

Służba

„Niech każdy, jak otrzymał jaki dar, służy nim innym, jako dobrzy szafarze różnorodnej łaski Bożej.”
[1 P 4, 10]

Słowo Boże

„Ja zasadziłem, Apollos podlewał, ale Bóg sprawiał wzrost. Przeto ani ten, który sadzi, nie jest czymś, ani ten, który podlewa, ale Bóg, który sprawia wzrost.”
[1 Kor 3, 6 – 8]